افتتاح پروژه صنعتی سپهرپلاستیک پدیده توسط رئیس جمهور

در چهل و ششمین برنامه افتتاح پروژه های کلان ملی در راستای اجرایی کردن فرامین مقام معظم رهبری درسال جهش تولید، روز پنجشنبه مورخ 16 بهمن ماه مراسم بهره برداری از پنج طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت ‌با دستور رییس جمهوری در استان زنجان برگزار شد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، در این مراسم 5 طرح‌ بزرگ صنعتی را در استان‌ زنجان به طور همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح نمود.

در این مراسم، یکی از بزرگترین سایت های تولیدی در مجموعه تولیدی سپهرپلاستیک پدیده در حضور رئیس جمهور و هیات دولت تدبیر و امید (به صورت ویدئو کنفراس) و با حضور مقامات و مدیران استان زنجان از جمله رضا عسگری، فرماندار زنجان، دکتر خدابخش مرادی، معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداري زنجان،  قیوم صیدی، معاونت اداره امور شعب بانک ملی استان زنجان، توحید سلیمی، مدیرکل دفتر امور امنیتی، انتظامی و اتباع خارجی استانداری زنجان، افشین توکلی، مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه زنجان، رسول محرمی، مدیر فناوری و ارتباط با جامعه دانشگاه زنجان، جمال داوودی، معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه زنجان، فرامرز شیروانی رئیس بانک ملی شعبه خرمشهر زنجان و مدیران کارخانه سپهرپلاستیک پدیده به بهره برداری رسید.

در این رویداد حسن روحانی ضمن سخنرانی و تجلیل از صنعتگران ملی این مرز و بوم اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز همه افتتاح‌ها متمرکز در یک استان بود. معمولا در افتتاح‌هایی که می‌کنیم، طرح‌ها مربوط به چند استان است. امروز همه افتتاح‌های ما مربوط به استان بسیار خوب و عزیز و ولایتمدار ما زنجان بود .امروز 7 هزار میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح شده و همه اینها توسط بخش خصوصی بوده، یعنی همه این پروژه‌ها را بخش خصوصی افتتاح کرده است. دولت، بانکها در بعضی از جاها صندوق، همه کمک کردند و کمک می‌کنیم، اما این بخش خصوصی است که به میدان آمده و این کار بزرگ را به ثمر رسانده است. با افتتاح این پروژه‌ها بیش از 1700 نفر مشغول به کار شدند. البته اینها اشتغال مستقیم است و اشتغال غیرمستقیم آن هم بیشتر می‌شود.

در ادامه این مراسم مهندس سبحانی از مدیران کارخانه گروه صنعتی پدیده شیمی پایدار، مشخصات پروژه ملی سپهر پلاستیک پدیده را برای ایشان شرح داد و در خصوص چشم انداز و اهداف این شرکت با حسن روحانی گفتگو نمود.

ویدئوی مراسم را می توانید در زیر تماشا نمایید:

بازدید از کارخانه سپهرپلاستیک پدیده

پس از افتتاح سایت تولیدی سپهرپلاستیک، 16 بهمن 99، استاندار زنجان و برخی از مدیران و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت از کارخانه سپهرپلاستیک پدیده بازدید به عمل آوردند.

در این رویداد فتح الله حقیقی استاندار زنجان، ناصر فغفوری، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان، علی رضا هادی، مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و امور طر حهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی، معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان، در مجتمع تولیدی حضور یافتند و از بخش های مختلف کارخانه از جمله خطوط تولید، بخش اداری، انبار و … بازدید به عمل آورند. در این بازدید که به همراهی مدیران کارخانه سپهرپلاستیک پدیده از جمله مهندس عاشوری و مهندس هاشمی انجام شد، توضیحات لازم در خصوص کارخانه به ایشان ارائه و اهداف، چشم انداز و مشخصات پروژه شرح داده شد.

گفتنی است پروژه صنعتی مذکور یکی از سایت های تولید شرکت سپهرپلاستیک پدیده و یکی از بزرگترین این صنعت برای انواع قطعات صنعتی پلاستیکی از جمله انواع بطری، درب و پریفرم می باشد که با به روزترین فناوری های روز دنیا و با بهره گیری از پیشرفته ترین ماشین آلات صنعتی تولید و توزیع می گردند. شرکت سپهرپلاستیک پدیده یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان قطعات صنعتی پلاستیکی، بیش از یک دهه است که در زمینه تولید انواع درب، پریفرم و بطری های PET، PE و PP برای بسته بندی محصولات شوینده، آرایشی، غذایی و دارویی، با ماشین آلات تزریق، باد PE، باد PET، تزریق دو رنگ، ISBM، سیلیکون و … فعالیت می کند و از معتبرترین تولیدکنندگان بین المللی در این صنعت به شمار می آید.

همچنین در این کارخانه خطوط تولیدی محصولات کودک به زودی راه اندازی خواهد شد و فعالیت خود را مطابق با آخرین استانداردهای اروپا در حوزه ساخت محصولات و اکسسوری های کودک از جنس سیلیکون و PP از جمله شیشه شیر، پستانک و محصولات شوینده بهداشتی آغاز  خواهد نمود.

شایان ذکر است پروژه صنعتی سپهرپلاستیک پدیده که توسط ریاست جمهوری افتتاح شد، در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع با ظرفیت تولید حدود 10 هزار تن انواع قطعات پلاستیکی صنعتی از جمله انواع ظروف پت و پلاستیک، درب و بطری از جنس پلی اتیلن و پلی پروپیلن به بهره برداری رسید و به اشتغال زایی بیش از 300 نفر منتهی گشت.