امکانات و تجهیزات

تجهیزات تکنولوژی های تولید

شرکت سپهر پلاستیک پدیده (بزرگترین تولید کننده پریفرم، درب، بطری و مستربچ) در راستای تولید محصولات پلاستیکی صنعتی از فناوری های جدید و پیشرفته استفاده می نماید که مشخصات و کاربرد محصول نهایی را معین می سازد.

به طور کلی در تولید قطعات درب، بطری، پریفرم و انواع فیلم های پلاستیک از مواد پلی اتیلن (Polyethylene PE)، پلی پروپیلن (Polypropylene, PP)، پت (Polyethylene terephthalate, PET)، پلی استایرن و های ایمپکت پلی استفاده می گردد.

اکسترودر چیست؟

اکسترودر(extruder)، یکی از اجزای لاینفک و بنیادین همه فرآیندهای روتین پلاستیک های گرمانرم (رزین یا ملتون) است. در کلیه مراحل تولید، اکسترودر مواد پلیمری ذوب شده را به سوی یک شکل دهنده (die) و یا یک قالب (mold) هدایت می کند. مواد پلیمری به صورت گرانول به همراه افزودنی های مورد نیاز مانند مستربچ رنگی میکس شده از طریق سیستم های وکیوم (مکنده) وارد محفظه خوراک دهی می شوند و سپس وارد سیلندر می شوند. در این مرحله به کمک پروفایل حرارت دهی و حرکت پیچ اکسترودر، گرانول ها ذوب شده به صورت یک مخلوط یکدست وارد شکل دهنده یا قالب ها می شوند و فرایند تولید توسط ماشین آلات پیشرفته روز آغاز می گردد.

دستگاه قالب گیری بادی (Blow Molding)

این دستگاه برای تولید انواع بطری ها و گالن ها مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که مواد از شکل دهنده (die) خارج شده و وارد قالب می شود، دو نیمه قالب بسته و توسط یک تیغه سرد و یا گرم بریده می شود. سپس هوای فشرده از طریق قسمت بالایی گلویی بطری یا ظرف توسط فوتک (blow pin) داخل قالب دمیده شده و پس از باد شدن ماده پلاستیکی داغ داخل قالب، سرد شده و بطری شکل قالب را به خود می گیرد و استحکام می یابد.

با استفاده از دستگاه قالب گیری بادی و مواد پلیمری مورد استفاده در این فرآیند (مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن) انواع بطری در اوزان و حجم های مختلف تولید می گردد.

شرکت سپهرپلاستیک پدیده در زمینه تولید بطری از به روزترین ماشین آلات قالب گیری بادی سه لایه مجهز به پاریزون کنترل استفاده می کند.

دستگاه بادکن پت (Stretch Blow Molding)

ماشین های بادکن پت (یا همان بادکن پریفرم) که در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک وجود دارد، در خط تولید بطری پت مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه پریفرم های تولید شده را توسط دستگاه تزریق پریفرم به وسیله کوره پیش گرم کرده و سپس با فرایند قالب گیری، تحت هوای فشرده (40بار) به شکل قالب در می آید.

از این دستگاه در تولید انواع بطری های تک و دو کویته در حجم های مختلف و بطری های شکل (shape) خاص استفاده می شود.

دستگاه تزریق درب (Injection Molding) 

از این دستگاه برای تولید قطعات درب، ولو، اسپری و محصولات مرتبط با صنایع دارویی و غذایی استفاده می شود که در آن مواد اولیه (PE و PET) پس از ترکیب با مستربچ از طریق میکسر به وسیله وکیوم (مکنده) به قیف ماشین منتقل شده و وارد سیلندر می گردد، سپس به کمک پروفایل حرارت دهی به صورت مذاب به قالبهای آماده شده تزریق می شود تا شکل کویته های قالب را به خود بگیرد و سرد شود. سپس قالب باز و قطعات با کمک پران (ejector) خارج می شوند.

این دستگاه جهت تولید قطعات انواع درب، ولو (غلیظ پاش) و اسپری در ابعاد مختلف، تولید دستگیره و قطعات خاص مانند قطعات محصولات دارویی از جمله درپوش آمپول، قطعات سرنگ در محیط کاملا بهداشتی و طبق اصول و ضوابط اداره استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه تزریق دو رنگ FCS

دستگاه تزریق پریفرم و تولید بطری پت (Injection Machines)

اولین مرحله از تولید بطری های پت، تولید پریفرم از طریق فرآیند تزریق است.

شرکت سپهرپلاستیک پدیده از دستگاههای Injection Machine در تولید انواع پریفرم در اوزان و اشکال مختلف، پریفرم های شکل (shape) خاص و اختصاصی، پریفرم های مورد نیاز صنعت شوینده، غذا و دارو و پریفرم های ضد اشعه با سیستم توزین دقیق با دقت 01/0 درصد به بالا (طبق فرایند زیر) استفاده می کند.

سیستم وکیوم گرانولهای پت را که شبیه دانه های ریز پلیمری هستند به داخل محفظه خشک کن هدایت می کند تا در دمای بالا (بین140-170 درجه) رطوبت گیری و خشک شوند و از طریق فرایند تزریق توسط ماشین آلات Injection Molding که در بالا ذکر شده به صورت پریفرم درآیند.

سپس دستگاه بادکن پت (Stretch Blow Molding) پریفرمهای تولید شده را توسط دستگاه تزریق پریفرم به وسیله کوره پیش گرم کرده و سپس با فرایند قالب گیری، تحت هوای فشرده آنها را به شکل قالب در می آورد. ماشین های بادکن پت (یا همان بادکن پریفرم ) که در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک وجود دارد، در خط تولید انواع بطری های تک و دو کویته در حجم های مختلف و بطری های شکل (shape) خاص استفاده می شود.

دستگاه اکسترودر تولید فیلم (Film Blowing)

در دستگاه اکسترودر تولید فیلم مواد مذاب از داخل اکسترودر وارد شکل دهنده (die)  بزرگی شده و وارد بخش دمنده می گردد. با اعمال هوای سرد، فيلم تا حدودی تحت کشش قرار می گيرد تا علاوه بر ازدياد طول، آرايش يافتگی و استحکام آن افزايش يابد. در نهایت فیلم به صورت رول های بزرگی جمع آوری می گردد و فرآیندهای بعدی مانند دوخت، چاپ و بسته بندی روی آن انجام می پذیرد. در کارخانه آروین پلاست هکمتانه در همدان این دستگاه جهت تولید انواع فیلم نایلون برای بسته بندی های صنعتی، محصولات کشاورزی، فیلم نایلکس، فیلم کیسه فریزر، سفره و فیلم های تجزیه پذیر مورد استفاده قرار می گیرد.

فرایند تولید درب قفل کودک

درب های قفل کودک یا چایلد-پروف در واقع دربهایی هستند که مخصوص کودکان طرحی شده و به آسانی باز نمی شوند. درب قفل کودک برای باز شدن باید مقداری به سمت بطری فشار داده تا باز شود. این دربها برای تولید محصولات مخاطره آمیز برای کودکان تولید می شوند.

دستگاه های چاپ آنلاین هلیو

جهت چاپ همزمان با تولید برای محصولات سفره، نایلکس و … مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم چاپ هلیو (هلیو گراور) از انتقال تصاویر توسط گراورهای فلزی وبه صورت رتاری انجام می شود.

دستگاه چاپ 6 رنگ فلکسو

 دستگاه چاپ فلکسو دارای گونه های متفاوتی هستند ولی اصلی ترین نوع آن فلکسوهای چاپ کارتن و فلکسوهای چاپ بر روی لیبل و همچنین فلکسوهای چاپ بر روی موادی مانند نایلن-نایلکس و از این دست مواد می باشد.

گروه دستگاه های دوخت و بسته بندی

جهت دوخت، برش و پرفراژدار کردن فیلم های پلی اتیلن و تبدیل آن ها به محصولات نهایی پرفراژدار و غیر پرفراژدار رولی و شیت از جمله سفره های رولی، کیسه زباله و کیسه فریزرهای رولی، شیت و آسان مصرف مورد استفاده قرار می گیرد.

قالب گیری دمشی تزریقی کششی (Injection Stretch Blow Molding (ISBM))

این فرایند، دقیقاً مشابه فرایند قالب گیری دمشی تزریقی است، با این تفاوت که قبل از دمیدن هوا و شکل گیری نهایی قطعه، پریفرم را کمی گرم کرده و در جهت طولی و شعاعی می کشند. در واقع، با این کار زنجیرهای آمورف پلیمر، کشیده و جهت دهی می شوند که منجر به شکل گیری نوع متفاوتی از بلورینگی می گردد. زنجیرها در جهت اعمال تنش، تراز شده، جهت گیری کرده و یک ساختار مرتب شده خطی را در سرتاسر منطقه تحت تنش اعمال می کنند. این زنجیر گسترش یافته یا “بلورینگی القایی بر اثر تنش”، باعث استحکام مکانیکی محصول می شود.

گسترده ترین کاربرد فرایندهای قالب گیری دمشی تزریقی و تزریقی کششی در تولید انواع بطری ها (معمولاً از جنس PET) است. مانند بطری های مواد شوینده، نوشابه های گازدار، سس ها، لوازم آرایشی، شامپوها، محصولات دارویی، محصولات مراقبت شخصی و … است.  سپهرپلاستیک پدیده از این دستگاه در لاین کودک و جهت ساخت انواع بطری های کودک استفاده می کند.